Jednou ze základních věcí je kvalita toho, v čem se budete koupat. Tím samozřejmě myslím vodu. Pokud nevidíte na dno bazénu, cítíte podivný zápach a voda má mírně nazelenalou barvu, bude zde asi problém. Voda musí být křišťálově čistá a cítit může být nejvýše tak chlorem, pokud ještě používáte chlorovou desinfekci. Základem čisté vody je však filtrace. Jak známo, jsou dvě. Kartušová a písková. Obě mají svá plus a obě svá mínus. Kartušová filtrace je levná, ale musí se v ní často měnit kartuše, které rozhodně nejsou zadarmo. Písek se samozřejmě musí měnit také, ale méně často.

bazén

Kartuše dle vody vyměníte i tři krát za sezonu, písek za tři roky. A když už je ten písek vysypán, proč nezkusit místo něj něco jiného? Ptáte se co? Zeolit. Pokud budu chtít vysvětlit co to přesně je, budu si muset vypůjčit větu z internetového informačního zdroje. V podstatě jsou to krystalické hydratované alumosilikáty alkalických kovů a kovů alkalických zemin. Jasné ne? Nic si z toho nedělejte, že jste to nepochopili, není to důležité tak moc, jako informace o jejich tvrdosti. Proč? Ihned vysvětlím. Zeolity mají různou tvrdost, a do bazénových filtrů se hodí jen ty nejtvrdší.

v bazénu

Ty nejsou všude, ale až v oblasti Austrálie odkud se k nám dováží. Jejich struktura je taková, že vodu filtruje, a ještě ji zbaví škodlivých látek. Také umí likvidovat bakterie. Nedá se to zde rozebrat úplně do detailů, protože na to není místo, ale v základě jsou informace zde dostatečné k tomu, abyste přešli z filtrace pískem k filtraci se zeolitem. Výhody jsou snad dostatečně jasné, takže se domnívám, že není nad čím přemýšlet. Zeolit koupíte všude kde jsou zavedené obchody s bazénovými doplňky. Vy však nikam nechoďte, protože si můžete objednat toto zboží přímo zde v článku. Nahoře máte slovo zeolit jinou barvou, takže na něj klikněte a jste v obchodě, odkud vám vše dovezou až domů.